Bakan Yardımcımız Sayın Gonca YILMAZ BATUR'un Habur Gümrük Sahasında yapmış olduğu incelemeler

Bakan Yardımcımız Sayın Gonca YILMAZ BATUR  tarafından Habur Gümrük Sahasında incelemelerde bulunulmuştur.
 

Bakan Yardımcımız Sayın Gonca YILMAZ BATUR tarafından 02.10.2018 tarihinde Habur Gümrük sahasında yapılan incelemelere Bakanlığımız  Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Sayın Abdullah SOYLU, Gümrükler Genel Müdürü Sayın Mustafa GÜMÜŞ, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Sayın  Lütfü KOP, Şırnak Valisi Sayın Mehmet AKTAŞ  ile Silopi Kaymakamı Sayın Sezer IŞIKTAŞ eşlik etmişlerdir.
Ovaköy’ de yapılan  incelemelerin ardından  Bölge Müdürümüz Sayın Yalçın ÖZDEN tarafından Bölgemiz ve bağlantı idarelerimizde yürütülmekte olan iş ve işlemler ile bağlantı idarelerimizin  faaliyetleri ve işlem hacimlerini içeren bir sunum yapılmıştır.
Şırnak Sanayi ve Ticaret Odası temsilcileri ve bölgemiz ihracatçılarıyla bir araya gelinerek  ihracatçılarımızın özellikle karşı ülkede yaşamakta olduğu sorunlar başta olmak  üzere gündeme ilişkin konular görüşülmüş,  bölgemiz ihracatçılarının Bakanlığımız ve Bölge Müdürlüğümüzden beklenti ve talepleri dile getirilmiştir.
Bakan Yardımcımız Sayın Gonca YILMAZ BATUR tarafından  yolcu araçlarının kullanmakta olduğu  eski köprü ile 09.05.2018 tarihinde ticari araçların kullanıma açılan Habur-3  köprüsü  üzerindeki gümrük uygulamaları, Habur Gümrük Sahasının giriş ve çıkış bölümlerinde bulunan gümrük  işlemlerinin yürütüldüğü alan ve peronlar (Kara Kapılarına taşıt kaydı, pasaport işlemleri, kantar, tescil, muayene,  X-ray alanları vs. ) ile Bölge Müdürlüğümüze 3 km. mesafede bulunan İpekyolu Gümrük Müdürlüğü ve Şırnak Valiliği  İl Özel İdaresince işletilmekte olan TIR parkında  incelemelerde bulunulmuştur.